אוכל טבעי לכלבים: כל מה שצריך לדעת

בדיוק כפי שאנשים מכל רחבי העולם דובקים בסוגים שונים של תזונה, כך גם בעלי כלבים רואים חשיבות בהתאמת התזונה לכלב שלהם. אוכל טבעי לכלבים, הידוע גם בשם RAW, הוא תזונה לכלבים המבוססת על מזון גולמי ובלתי מעובד שמקורו מן החי והצומח. גישה זו מנסה לחקות את התפריט הטבעי של כלבי בר המורכב בעיקר מבשר גולמי, עצמות, איברים ופירות יער. בניגוד למזון יבש מוכן המכיל רכיבים משומרים ומעובדים, אוכל טבעי לכלבים מורכב ממרכיבים טריים ובלתי מבושלים.מה היתרונות של אוכל טבעי לכלבים, מה כוללת תזונה טבעית לכלבים והאם יש גם סיכונים בתזונה כזו? המשיכו לקרוא.

יתרונות אוכל טבעי לכלבים

תומכי התזונה הטבעית לכלבים טוענים שיש לה יתרונות בריאותיים רבים לכלבים, לרבות: שיניים וחניכיים בריאות יותר, עור ופרווה חלקים ובריאים יותר, צואה קטנה יותר ופחות מסריחה, משקל גוף תקין, אנרגיות גבוהות יותר ובריאות כללית משופרת. הם מאמינים שתזונה טבעית עשירה בחלבונים ודלה בפחמימות היא דומה יותר למה שכלבים היו אוכלים בטבע לפני שבויתו והיא מתאימה יותר למערכת העיכול של כלבים.

סיכונים אפשריים

למרות כל היתרונות שיכולים להיות לתזונה טבעית לכלבים, חלק מהרופאים הווטרינרים מתריעים כי אוכל טבעי לכלבים עלול להיות מסוכן אם הוא לא ניתן לכלבים בצורה נכונה. המזון הגולמי עלול להכיל חיידקים כמו סלמונלה וליסטריה אשר יכולים לגרום למחלות הן לכלבים והן לבני אדם. יתרה מכך, תזונה לא מאוזנת עלולה לגרום לחוסר תזונתי ולבעיות רפואיות לטווח הארוך, שאף עלולות לקצר את תוחלת החיים של הכלב.

מרכיבי תזונה טבעית

תזונה טבעית איכותית לכלב צריכה לכלול מקורות חלבון ממוצרי בשר נקיים ואיכותיים כמו בשר בקר, הודו, עוף, ביצים ודגים. יש לכלול גם מקורות שומן בריאים כמו שמן זית ושומן בקר. מומלץ להוסיף אספקה של ויטמינים ומינרלים ממקורות צמחיים כמו ירקות עליים ירוקים ופירות יער. עצמות רכות ממקור איכותי חשובות לשמירה על שיניים וחניכיים בריאות והן גם חלק בלתי נפרד מהתזונה הטבעית של הכלבים.

כמויות והרכב

יש להקפיד על מנות מדודות ועל תזונה מאוזנת ובריאה. התפריט צריך להיות מורכב מכ-70% בשר ומוצרי חלבון אחרים, 10% שומנים מזינים, 10% עצמות רכות מסוגים שונים, 7% ירקות ו-3% פירות. חשוב לחלק את המזון ל-2-3 ארוחות ביום ולא להגיש יותר מדי מזון בבת אחת.

הכנת המזון ותוקפו

בשונה ממזון יבש, אוכל טבעי לכלבים הוא רגיש יותר להרעלה ולריקבון. לכן חשוב לרכוש את המרכיבים הטריים ממקורות אמינים ולשמור עליהם בקירור או בהקפאה עד לשימוש. כמו כן, יש להקפיד על כללי בטיחות בסיסיים בהכנת המזון ובאחסונו. בצידו השני של המטבע, אוכל טבעי מוכן בבית הוא מצוין לשימוש מיידי ללא צורך בשימור.

לסיכומו של עניין,

ההחלטה להאכיל כלבים בתזונה טבעית צריכה להיעשות בתיאום עם וטרינר ותוך לימוד מקדים על הנושא. כשהיא נעשית כראוי ובאיזון הנכון, תזונה טבעית לכלבים עשויה להיות דרך בריאה וטבעית להאכיל את כלבכם.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

שאלות? אנחנו כאן לענות

מאמרים נוספים באותו נושא

נגישות